COUNTEX

ČÍTAČ PRO EXPERIMENTÁLNÍ VÝZKUM

COUNTEX

Countex_transparent

Nový čítač pro vědce

Countex je elektronický čítač pulzu založený na FPGA. Umožňuje vysokorychlostní čítání periodických i neperiodických signálů s časovým rozlišením v řádu nanosekund. Nabízí také pokročilé funkce a konektivitu.
Countex je zařízení zaměřené na vědce, kteří se zabývají experimentálním výzkumem. Countex přináší uživatelsky přívětivé, jednoduché a otevřené komunikační protokoly spolu s vynikajícími technickými parametry.
Robert Stárek, vývojář Countexu
DSCF7574_mod Široká funkčnost
DSCF7568_mod Skvělá konektivita
DSCF7546 Dostatek kanálů
DSCF7469_mod Snadné zapojení

Náš příběh

V naší laboratoři studujeme kvantové jevy na úrovni jednotlivých fotonů. Tyto experimenty vyžadují měření velmi citlivými detektory, které jsou schopny detekovat i jediný foton. Výstupem takovýchto detektorů jsou napěťové pulzy, jejichž množství jsme počítali standardními čítacími moduly. Časem naše experimenty rostly a potřebný počet vstupních kanálů taktéž, takže jsme skončili s NIM modulem, který byl zaplněn čítacími moduly. S každým modulem, se kterým jsme museli komunikovat také rostla doba potřebná pro měření o tuto režii. Položili jsme si otázku: „mohli bychom přijít s lepším řešením? Více kanálů, rychlejší odezva, moderní připojení?“
Odpověď zněla: „ano“. A tak jsme začali stavět první funkční prototyp. Časem jsme začali uvažovat, zda-li mezi našimi kolegy není někdo další kdo by ocenil něco podobného pro svou laboratorní práci. A tak začal projekt Countex. Nyní bychom rádi nabídli i ostatním zařízení pro čítání elektronických pulzů. Čítač pro experimentální fyziky – Countex.

Co nabízíme partnerům:

Vývoj produktu až do stádia funkčního prototypu.
Veškerou potřebnou uživatelskou a výrobní dokumentaci.
Přizpůsobení produktu tak, aby vyhovoval vašim zákazníkům.
Spolupráce v oblasti marketingu a podpory produktu.
Možnost spolupráce na dalším vývoji.

Měřící režimy Countexu:

Countex_čítání počtu pulzů
Countex_analyza
Countex_časové značky

Co nabízíme uživatelům:

Nastavitelný práh detekce
Kanály jsou vybaveny komparátorem, jehož komparační hladinu můžeme digitálně nastavit. To znamená, že v rozsahu od -5 do 5V není třeba posouvat úrovně, nebo před čítáním používat samostatné diskriminátory. Pomoci tohoto nastavení, také můžeme automaticky nastavit vhodnou komparační hladinu anebo provádět analýzu výšky pulzů.
Jasný komunikační protokol a konektivita
Díky jednoduché komunikaci po virtuálním seriovém portu můžete Countex používat s jakýmkoli operačním systémem i mikrokontrolerem.  Ke Countexu se alternativně připojíte i přes WiFi a Ethernet. Dodáme zdarma otevřený software pro ovládání a příklady zdrojových kódů, díky kterému můžete integrovat Countex do vlasních programů.
Vybalte zařízení a začněte měřit
Díky uživatelskému rozhraní přímo na přístroji můžete přístroj začít používat hned po zapojení do zásuvky, bez jakéhokoliv programování. Pokud připojíte do své lokální počítačové sítě, můžete Countex ovládat ve svém prohlížeči internetových stránek, třeba v telefonu. Stačí naťukat tu správnou adresu.
Mnoho vstupních kanálů
Countex dodáme s až 16 vstupními kanály, ke kterým můžete připojit své detektory skrze BNC nebo SMA konektor (podle přání). Díky dostatku kanálů vám pro většinu experimentů stačí jedno zařízení a nemusíte řetězit mnoho malých čítacích modulů.
Výborné parametry
S Countexem vám neuteče ani puls v hodnotě nanosekund s rozlišením impulzních párů.
Bonusové funkce
Countex nabízí kromě prostého čítání navíc i tvorbu histogramů čítaného počtu, analýzu výšky pulzů a případně i zaznamenávat čas příchodu detekční události.

Široká konektivita

DSCF7515_modss
icons

Dejte nám vědět, co si myslíte:

Kontaktujte nás

auinger

Filip Auinger

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER
telefon: +420 585 631 448
mobil: +420 734 261 373
filip.auinger@upol.cz

Chci čítač Countex, kontaktujte mě.

Pole označená * jsou povinná!
Ikona konektivity byla použita od Freepik www.flaticon.com
TACR
Technologie byla vyvinuta díky podpoře Technologické agentury České republiky v rámci projektu TA ČR TG01010080.