Do Plzně se sjeli odborníci na transfer technologií

Od 16. do 18. května se v Plzni uskutečnila 6. národní konference transferu technologií s podtitulem Transfer technologií v mezinárodní perspektivě. Její součástí byl i kurz Master Class s Ashley Stevensem a prohlídka výzkumných center Západočeské univerzity v Plzni.

Hlavní část konference se uskutečnila ve čtvrtek 17. května v plzeňské Techmania Science Center. Vystoupil během ní uznávaný odborník v oboru transferu Ashley Stevens. Sedmnáct let byl ředitelem oddělení transferu technologií na Bostonské univerzitě a deset let vyučoval na tamní fakultě obchodu a managementu kurzy komercializace technologií. Přednášel a publikoval rozsáhlé informace o technologickém transferu, licencování a komercionalizaci v raném stádiu.

Zájemcům se otevřely všechna čtyři univerzitní technologická centra, tedy Nové technologie – výzkumné centrum (NTC), Nové technologie pro informační společnost (NTIS), Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) a Regionální technologický institut (RTI).

Konferenci pořádala ZČU společně se spolkem Transfera.cz. Partnerem konference bylo Techmania Science Center a mediálním partnerem portál vedavyzkum.cz.

Zdroj https://transfer.zcu.cz.